Čau! Já jsem Zdíša, nezkušená máma 🙂

Milující máma / manželka / muzikantka / češtinářka / blogerka

Ahoj, jmenuju se Zdislava, mám moc ráda hudbu a zpěv, ve škole mě vždycky nejvíc bavila čeština a zároveň ráda pracuju s dětmi. To mě přimělo nastoupit na Pedagogickou fakultu UK, kde jsem vystudovala bakalářský obor ČJ – HV a rozhodla jsem se pokračovat v NMgr. studiu.

Jenže jsem tak trochu věčná studentka. Teď mám navíc mnohem důležitější a (budu upřímná) lepší věci na práci, než se stresovat u státnic – našeho úžasného chlapečka Metoděje Matouše, kterého jsme si s manželem moc přáli.

Mám 3 sourozence, poslední ségra je o několik let mladší, takže jsem si myslela, že jelikož jsme se o ni jako malí starali, tak že bude pro mě péče o miminko docela hračka. No dobře, uznávám, že to byla celkem naivní představa!😄

Manžel je „ajťák“ (a zároveň učitel IT předmětů na průmyslovce), takže je výhoda, že zatím aspoň některé dny pracuje z domova. Dost mi pomáhá i samotná jeho přítomnost, jsem pak celkově víc v klidu. Aspoň se pak tak nehroutím, když má náš brouček zrovna „nespinkací“ den, nebo když mu třeba není dobře.

Mým největším přáním je teď to, aby se náš chlapeček cítil námi milovaný, přijímaný a v bezpečí. Jeho úsměv a spokojené broukání je pro nás tou nejlepší odměnou.

Chtěla bych být skvělou maminkou, jenže vzhledem k tomu, že jsem teprve maminka novopečená, jsem ve spoustě věcí zatím dost nezkušená. Zkušenosti získávám postupně. Vlastně i to přání být skvělá možná tak trochu pramení z té nezkušenosti. Mám pocit, že musím makat na 200 %, a ono asi zatím nejspíš stačí hlavně to jedno – LÁSKA. To ostatní se pak už snad nějak vyvrbí :-).